Kjo është e vetmja skuadër angleze që nuk ka pësuar gol në Kupat e Europës

Kjo është e vetmja skuadër angleze që nuk ka pësuar gol në Kupat e Europës

10:24, 22/10/2021

Skuadra e West Hamit është duke shkëlqyer në Ligën e Evropës.

“Çekanët” mposhtën mbrëmjen e djeshme Genkun 3-0 për të blinduar vendin e parë në Grupin H me nëntë pikë të grumbulluara.

Ajo që vlen të përmendet është fakti se West Hami në tri ndeshjet e luajtura në Evropë këtë edicion nuk ka pësuar ende asnjë gol të vetëm, ndërsa ka realizuar shtatë.

Kështu ata janë ekipi e vetëm anglez që nuk ka pësuar asnjë gol në kompeticion evropiane.

Chelsea ka pësuar 1, Man City e Tottenham nga 4, Liverpooli dhe Manchester United nga 5, ndërsa Leicester City 6.

Nga shtatë ekipet angleze që luajnë në Evropë, “Çekanët” kanë mbrojtjen më të mirë momentalisht.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco