Luftojnë ‘kokë më kokë’, mendimi i Pogbas për Ronaldon nuk pritej

Luftojnë ‘kokë më kokë’, mendimi i Pogbas për Ronaldon nuk pritej

12:24, 21/10/2021

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba ka dhënë disa detaje për të ardhmen dhe shokun e skuadrës, Ronaldon.

Francezit i skadon kontrata në verë, por për momentin nuk ka pranuar të rinovojë kontratën, pavarësisht negociatave të vazhdueshme.

I pyetur për të ardhmen, Pogba tha se kënaqet duke luajtur për Manchester United dhe mendon të vazhdojë të jetë pjesë e tij.

“Kënaqem duke luajtur te Manchester United. Pastaj Cristiano Ronaldo është i veçantë, një ndër më të mirët në botë, më pëlqen të luajë me të”, deklaroi ai.

Ndërkohë, PSG dhe Real Madrid janë dy gjigantët evropianë që e duan në verë, në rast që nuk rinovon kontratën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco