Lajmi i fundit

E RËNDË/ Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë 12-vjeçarja në Gjirokastër

Lewandowski vendos rekord në histori, futbollisti i parë që fiton...

Lewandowski vendos rekord në histori, futbollisti i parë që fiton...

11:04, 21/10/2021

Bayern Munich dje shënoi fitore bindëse ndeshjen kundër Benfica.

Bavarezët triumfuan me rezultat të thellë 0 – 4, duke vazhduar me fitore të njëpasnjëshme.

Ylli i skuadrës, Robert Lewandowski shënoi një gol, derisa ka vendosur edhe një rekord të ri në histori të Ligës së Kampionëve.

Polaku është bërë futbollisti i parë që fiton 19 ndeshje radhazi në Ligën e Kampionëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco