Si u përmbys rezultati ndaj Atalantës? Solskjaer zbulon fjalimin në dhomat e zhveshjes

Si u përmbys rezultati ndaj Atalantës? Solskjaer zbulon fjalimin në dhomat e zhveshjes

09:19, 21/10/2021

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer, ka zbuluar se çfarë iu kishte thënë lojtarëve të tij në dhomat e zhveshjes pas pjesës së parë, për t’i frymëzuar ata ta mposhtin Atalantën nga 0-2 në 3-2 mbrëmjen e djeshme në Ligën e Kampionëve.

“Në pushim mes pjesëve, iu thashë atyre se na duhet një gol, sepse pastaj do ta fitonim ndeshjen. Isha i sigurt se do ta fitonim ndeshjen nëse nuk do të pësonim gol tjetër. E rëndësishme ishte t’i shfrytëzonim rastet”, tregoi Solskjaer.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco