Formacionet zyrtare/ Juventusi sfidon Zenitin në acarin rus

Formacionet zyrtare/ Juventusi sfidon Zenitin në acarin rus

19:56, 20/10/2021

Në Gazprom Arena zhvillohet ndeshja e raundit të tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Zenit St. Petersburgut dhe Juventusit.

Skuadra ruse ka regjistruar një fitore dhe një barazim në Grupin H dhe qëndron në vend të tretë me tri pikë.

Zonja e Vjetër i ka fituar të dyja ndeshjet grupore dhe si lider i grupit ka të njëjtin synim edhe në sfidën e tretë.

Trajnerët Sergey Semak dhe Massimiliano Allegri i kanë zgjedhur ekipet që do të zbresin në fushë nga minuta e parë e takimit.

Formacioni startues i Zenit St Petersburgut: Kritsyuk; Rakitskiy, Chistyakov, Lovren, Douglas Santos; Ëendel, Barrios, Karavaev: Malcom, Claudinho; Dzyuba.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; De Sciglio, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; Bentancur, Locatelli, McKennie; Bernardeschi, Morata, Chiesa.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco