LIVE/ Kreu i PD, Sali Berisha takim me drejtuesit e Departamenteve

Europa League: Leicester dhe Patson Daka thyejnë Spartakun e Moskës

18:41, 20/10/2021

Leicester arrin një sukses të rëndësishëm në Europa League. “Dhelprat” triumfuan me rezultatin 4-3 ndaj Spartakut në Moskë.

Anglezët e nisën keq ndeshjen dhe pas 44 minutash lojë, janë në disavantazh të dy golave. Megjithatë, skuadra e Brendan Rodgers arrin të reagoj dhe hyn në lojë pak para përfundimit të pjesës së parë , Patson Dakës.

Në pjesën e dytë, sulmuesi nga Zambiani dhuroi një shfaqje të vërtetë personale, duke shënuar tre gola të tjerë dhe duke i çuar Dhelprat drejt suksesit falë një pokeri të paharrueshëm.

Goli i Sobolev nuk ndryshon gjë, me Leicestër që largohet me tri pikë nga Moska, duke marrë vendin e dytë në renditje dhe lënë Napolin në vendin e fundit në grup me 1 pikë të gr8umbulluar, por padyshim me një ndeshje më pak se dy skuadrat që dolën në fushë.