Pochettino: Messi dhe Mbappe kanë talent të jashtëzakonshëm

Pochettino: Messi dhe Mbappe kanë talent të jashtëzakonshëm

17:27, 20/10/2021

Paris Saint-Germain vulosi fitoren e tyre të dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në ndeshjen të martën, me një fitore 3-2 kundër RB Leipzig në Parc de Princes .

Kylian Mbappe shënoi golin e parë të skuadrës së tij, ndërsa dy gola të Leo Messit vulosën fitoren në një ndeshje të vështirë për parisienët.

Pas lojës, trajneri i PSG -së Mauricio Pochettino bëri homazhe për dy nga njerëzit e tij kryesorë, duke përshëndetur aftësinë e tyre supreme.

"Unë mendoj se ka pasur momente shumë të mira [mes tyre], dhe ne po vërejmë se po përmirësohemi dhe kjo është pjesë e të kuptuarit që ata po zbulojnë mes tyre me kalimin e kohës," tha ai pas lojës.

"Dhe unë jam i sigurt se gjërat do të përmirësohen shumë më tepër.

"Por është e vërtetë se talenti në skuadrën tonë është i lartë. Lojtarë si Leo [Messi], Kylian [Mbappe] dhe sot Julian [Draxler], kanë talent të madh ".

Megjithë supremacinë e skuadrës së tij, Pochettino pranoi se Leipzig e bëri të vështirë për ta.

"Presioni nga mesfushorët e Leipzig u përqëndrua në Marco Verratti që nuk gjeti hapësira për të luajtur," tha ai.

"Ishte një lojë e vështirë, por unë kam mbetur me kënaqësinë e karakterit që ekipi tregoi, veçanërisht pasi ishim 2-1, dhe ne përmbysëm një lojë që ishte shumë e vështirë për ne."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco