Steve Bruce: Do të tërhiqem nga futbolli, abuzimi nga tifozët e Newcastel ka ndikuar keq

Steve Bruce: Do të tërhiqem nga futbolli, abuzimi nga tifozët e Newcastel ka ndikuar keq

17:06, 20/10/2021

Steve Bruce ka zbuluar se ai mund të lërë futbollin plotësisht pasi abuzimi nga tifozët e zemëruar të Newcastle ndikoi jo vetëm në shëndetin e tij mendor, por edhe në gruan e tij Janet.

60-vjeçari u shkarkua nga pronarët e rinj sauditë të klubit të mërkurën dhe tashmë ka pranuar se mund të heqë dorë nga menaxhimi i ekipeve.

"Unë mendoj se kjo mund të jetë puna ime e fundit," tha ai për The Telegraph . "Nuk ka të bëjë vetëm me mua, është marrë nga e gjithë familja ime sepse ata janë të gjithë Geordies dhe unë nuk mund ta injoroj atë

"Ata kanë qenë të shqetësuar për mua ... veçanërisht gruaja ime Jan. Çfarë grua e mahnitshme është ajo, e pabesueshme, ajo është vetëm një grua fantastike, grua dhe nënë dhe gjyshe.. '

Bruce ka qenë me gruan e tij Janet që në ditët e tyre të shkollës dhe çifti u martua në shkurt 1983. Ata kanë dy fëmijë - Alex dhe Amy - ish një futbollist profesionist për Macclesfield.

Bruce ndjeu zemërimin e tifozëve të Newcastle të Dielën pavarësisht atmosferës festive në ndeshjen e parë nën pronësi të re, me ekipin humbi 3-2 kundër Tottenham.

Bruce, megjithatë, është i vetëdijshëm se abuzimi nuk është një trend i koh ëve të fundit, dhe ai në vend të kësaj ka marrë kritika që nga fillimi në vitin 2019.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco