Koeman me ‘dhimbje koke’, titullari humb ‘El Clasico-n’

Koeman me ‘dhimbje koke’, titullari humb ‘El Clasico-n’

16:56, 20/10/2021

Goditje e fortë për Barcelonën dhe Ronadl Koeman. Jashtë këtë të mërkurë për takimin e Ligës së Kampionëve kundër Dynamo Kiev (18:45 pasdite), Pedri do të humbasë “El Clasico-n” kundër Real Madrid të dielën (16:15 pasdite), sipas Sport . Talenti spanjoll u dëmtua gjatë ndeshjes në transfertë kundër Benfica-s në fund të shtatorit (3-0).

Blaugranët nuk duan të ndërmarrin asnjë rrezik për mesfushorin , i cili kohët e fundit rinovojë kontratën deri në vitin 2026, me një klauzolë largimi të vendosur në 1 miliardë euro. Ende nuk është publikuar asnjë datë për kthimin e tij, por mund të zhvillohet më 30 tetor për pritjen e Alaves.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco