Lajmi i fundit

SHBA: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë, e gabuar

Eksperti këshillon Solskjaer: Kopjo rivalët për skemën, Ronaldo duhet...

Eksperti këshillon Solskjaer: Kopjo rivalët për skemën, Ronaldo duhet...

15:02, 20/10/2021

Eksperti Danny Murphy i ka kërkuar Ole Gunnar Solskjaer të kopjojë një rival të Premier League në një përpjekje për të përmirësuar formën e Manchester United.

Djajtë e Kuq kanë fituar vetëm një pikë nga tre ndeshjet e tyre të fundit në ligë.Ata do të përballen me Atalantën në Ligën e Kampionëve sonte në orën 21:00.

Murphy i ka thënë Solskjaer se çfarë duhet të bëjë për të kthyer fatin e klubit.

Ai madje i kërkoi norvegjezit të ndiqte gjurmët e Thomas Tuchel në Chelsea .

"Unë e thashë këtë një vit më parë - Paul Pogba dhe Bruno Fernandes në të njëjtin ekip nuk punon nëse nuk keni tetë të tjerë që janë të varur nga puna," tha ai në “talkSPORT”.

"Ju e hidhni Cristiano Ronaldon bashkë me sulmues tjetër , në fakt mbani tre, apo jo. Nuk mund të mbash tre lojtarë sulmues nëse pjesa tjetër nuk e dinë se çfarë po bëjnë pas tyre” përfundoi Murphy.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco