Szczesny: Ekipi ka ndryshuar, Alegri na solli frymën

Szczesny: Ekipi ka ndryshuar, Alegri na solli frymën

17:26, 19/10/2021

Juventusi do të përballet ditën e nesërme me Zenitin në kuadër të ndeshjeve të treta në fazën e grupeve të Champions.

Në konferencë për shtyp para kësaj ndeshjeje ka dalë edhe portieri Wojciech Szczesny ku konfirmoi se ritmi ka ndryshuar te “Zonja e Vjetër”.

“Shpirti i ekipit dhe dëshira për të mbrojtru kanë ndryshuar. Ju mund të shihni dorën e trajnerit, e përgëzoj edhe atë”, shprehet gardiani.

Fjalët e Szczesny:

Çfarë duhet bërë në Shën Petersburg?

“Duhet të kemi të njëjtën frymë si në ndeshjet e fundit, një shpirt sakrifice, një ekip kompakt. Kjo na ka lejuar të ndryshojmë rezultatet kohët e fundit ”.

Më parë, ju merrnit gati 2 gola për ndeshje, çfarë ka ndryshuar tani?

“Fryma e ekipit, dëshira për t’u mbrojtur. Ju gjithashtu mund të shihni dorën e trajnerit, kështu që urime edhe atij. Ju i shihni vuajtjet në grup ”.

Si e keni kaluar momentin e vështirë?

“Kur një lojtar kalon një moment të vështirë ju duhet të mbyllni gojën dhe të punoni. Unë e bëra atë dhe gjithashtu kisha mbështetjen e ekipit, tani unë jam duke vazhduar përpara.”

A keni menduar ndonjëherë se mund të largoheni nga Juve?

“Kurrë”.

Çfarë rruge mund të bëjë Juve në Ligën e Kampionëve?

“Le të mendojmë për ndeshjen kundër Zenit tani që të mund të mendojmë për mbylljen e raundit tjetër. Pastaj do të shohim në shkurt.”

Çfarë ka ndryshuar tek ju?

“Unë mendoj se është gjithmonë diçka në nivelin mendor. Nuk mund të mendosh gjithmonë të fitosh ndeshje me tre gola, kjo ka ndryshuar. Dëshira për të sakrifikuar, shija për të mbrojtur.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco