Problemet me martesën, Icardi: Largohem nga Parisi nëse nuk kthehem me Wanda Narën

Problemet me martesën, Icardi: Largohem nga Parisi nëse nuk kthehem me Wanda Narën

16:18, 19/10/2021

Në një kthesë të çuditshme të ngjarjeve, Mauro Icardi ka kërcënuar se do të largohet nga Paris Saint-Germain nëse Wanda Nara nuk kthehet tek ai.

Argjentinasi dyshohet se ka pasur një lidhje me modelen dhe aktoren argjentinase China Suarez.

Si rezultat, prezantuesja dhe modelja argjentinase Wanda e hoqi Icardin nga lista e ndjekësve të saj dhe më pas bëri një postim thumbues: “Rrënoi një familje tjetër”.

Lojtariu iu përgjigj raportimeve, duke ndarë një imazh të tyre së bashku, duke i uruar asaj ditën e nënës – e cila po festohej në Argjentinë të dielën.

Wanda u kundërpërgjigj, duke postuar një fotografi të dorës së saj të shoqëruar me një mesazh: “Ditë e mirë. Më pëlqen më mirë dora ime pa unazë”.

Epo, e fundit në sagën e Wandas dhe Icardit është se ish-lojtari i Interit ka kërcënuar të largohet nga PSG nëse ajo nuk kthehet tek ai.

Mediat franceze RMC Sport thonë se ai është i përgatitur për t’u larguar nga Parisi nëse marrëdhënia e tij me Wandan nuk është rregulluar.

28-vjeçari u lejua të largohej nga stërvitja e PSG-së të dielën për arsye ‘familjare’.

Icardi dhe Wanda kanë dy vajza – Francesca dhe Isabella – dhe i kanë rritur së bashku me tre djemtë e Wandas (Valentino Gaston, Constantino dhe Benedicto) nga lidhja e saj e mëparshme me Maxi Lopez.

Qëndrimi rreth një largimi të mundshëm të Icardit nga PSG, mund të hapë rrugën për një kalim në Newcastle United, të cilët thuhet se po e kërkojnë lojtarin.

Edhe pse ata përballen me konkurrencë të ashpër nga skuadrat si Tottenham dhe gjigantët e Serie A, Juventusi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco