PSG-ja e gjymtuar, mungesa të rëndësishme në përballjen e sotme

PSG-ja e gjymtuar, mungesa të rëndësishme në përballjen e sotme

15:42, 19/10/2021

PSG-ja do të jetë pa Neymar për ndeshjen e së martës në UEFA Champions League me RB Leipzig në Grupin A, pasi superylli brazilian u kthye nga kombëtarja me një problem në ijë.

Neymar, 29 vjeç, është stërvitur që kur u kthye në kryeqytetin francez, por dhimbja e detyroi atë të ndërpresë stërvitjen para vizitës së gjermanëve në "Parc des Princes" dhe ai tani do të humbasë ndeshjen së bashku me Leandro Paredes dhe Sergio Ramos.

Neymar do t'i nënshtrohet më shumë trajtimit gjatë ditëve të ardhshme para se të kthehet në stërvitje të plotë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco