Krasniqi: Më lehtë fitojnë politikanët sesa xhudistët

Krasniqi: Më lehtë fitojnë politikanët sesa xhudistët

11:00, 18/10/2021

Qyteti i Pejës njihet si qytet e sportit.

E sporti i xhudos ka nxjerrë shumë kampionë botëror dhe olimpik nga Kosova që vijnë nga ky qytet.

Nga procesi zgjedhor në Pejë qysh në raundin e parë doli Gazmend Muhaxheri, nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Kampionja olimpike në xhudo Distria Krasniqi, tha se më lehtë fitojnë konkurrentët politikë sesa xhudistët.

“Besoj se ma lehtë fitojnë ata sesa ne sepse ata i kanë konkurrentët nga Peja dhe i kanë tre apo katër konkurrentë, kurse ne i kemi konkurrentë nga e gjithë bota dhe i kemi 50 konkurrentë”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco