Tirana-Teuta/ Supergoli i Limajt vendos ndeshjen

Tirana-Teuta/ Supergoli i Limajt vendos ndeshjen

21:43, 17/10/2021

Teuta dhe Tirana  luajtën sonte në “Elbasan Arena”, një ndeshje nga e cila mund të përcaktohet kryesuesja e Kategorisë Superiore pas kësaj jave.

Përballjes mes Teutës dhe Tiranës u mbyll me rezultatin 2-3.

Tirana shënon golin e avantazhit në minutën e parë nga Xhixha.

Nuk vonoi as goli i barazimit i cili erdhi në minutën e 16, pas një goditje dënimi të Kallakut, Ivanoviç me kokë çon sferën në rrjetë.

Ndërkohë, për Tiranën goli i dytë u shënua në minutën e 50 nga Totre dhe Limaj në minutën e 64.

Goli i dytë për Teutën u shënua nga Najdovski në minutën e 49.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco