Tchouameni, ylli francez që po mahnit Europën vlen më shumë çdo ditë

Tchouameni, ylli francez që po mahnit Europën vlen më shumë çdo ditë

10:11, 15/10/2021

Aurelien Tchouameni tashmë ka tërhequr interes nga Real Madridi dhe disa klube të tjera evropiane për shkak të paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme për Monakon dhe ekipin kombëtar të Francës në moshën 21 vjeç.

Në fakt, sipas Transfermarkt, Tchouameni u vlerësua në shtatë milionë euro në dhjetor 2019 dhe ai tani vlen 55 milionë euro.

Sidoqoftë, siç raportoi MARCA të Mërkurën, disa klube të Premier League tashmë kanë pyetur për lojtarin dhe Monaco ka theksuar se nuk janë të gatshëm ta shesin atë për më pak se 60 milionë euro.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco