Sa para ka borxh Barcelona ndaj Liverpoolit...?

Sa para ka borxh Barcelona ndaj Liverpoolit...?

20:52, 13/10/2021

Duket se problemet e ‘Blaugranëve’, janë të mëdha pasi që u ka borxh klubeve nga të cilat ka blerë futbollistë viteve të fundit,

Sipas mediave spanjolle, Barcelona u ka borxh rreth 115 milionë euro skuadrat nga të cilat ka blerë futbollistë së fundmi.

Një pjesë e madhe e këtij borxhi është nga transferimi i Philippe Coutinhos.

Coutinho u transferua gjatë janarit të vitit 2018 te Barça nga Liverpooli për një shumë rreth 160 milionë euro.

Megjithatë, ekipi spanjollë thuhet se i ka borxhë rreth 42 milionë euro Liverpoolit për Coutinhon.

Pjesa tjetër e borxhit nuk është bërë e ditur se ndaj cila klubeve bëhet fjalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco