Lajmi i fundit

LIVE/ Pamje të rënda nga atentati në Vlorë, mjeti i bërë shoshë nga breshëria e plumbave

VIDEO/ E goditi aq fortë sa u dëgjua në transmetim direkt, ja grushti që Fury i dha Wilderit

VIDEO/ E goditi aq fortë sa u dëgjua në transmetim direkt, ja grushti që Fury i dha Wilderit

10:40, 11/10/2021

Dikur kishte një tregim që Tyson Fury nuk mund të godiste. Epo, ai u dëshmoi të kundërtën – duke treguar fuqinë e tij serioze kundër Deontay Wilderit dhe zhurma është vërtet diçka tjetër.

Britaniku e rrëzoi amerikanin dy herë, por ajo në raundin e 11-të ishte fatale për këtë të fundit.

Ai e rrëzoi Bronze Bomberin në raundin e tretë dhe përsëri në raundin e 11-të, por njëra nga goditjet u dëgjua edhe me zë.

Një video ka kapur zhurmën e goditjes monstruoze të Furyt mbi Wilderin dhe dëshmon se ai është një goditës i frikshëm.

Përdoruesi i Twitter @Raderecht02 ngarkoi një klip të Furyt duke goditur Wilderin, i shoqëruar me titullin: “Kjo zhurmë. Fury mund të godasë”.

Tingulli i goditjes së Fury bëri që fansat të flisnin në internet. Njëri postoi në Twitter: “Rrëshqiti nga këmbët”.

Një shaka e dytë: “Megjithatë nuk mund të godas, apo jo? Nuk mund ta rrëzoj Joshuan, apo jo?”

Një i tretë me sarkazëm shkroi: “Jo keq për një njeri që ka grushte prej jastëku”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco