Lajmi i fundit

LIVE/ Pamje të rënda nga atentati në Vlorë, mjeti i bërë shoshë nga breshëria e plumbave

Portieri i Polonisë i jep lamtumirën futbollit para ndeshjes me Shqipërinë

Portieri i Polonisë i jep lamtumirën futbollit para ndeshjes me Shqipërinë

18:45, 10/10/2021

Portieri 36-vjeçar Lukasz Fabianski i dha lamtumirën përfaqësueses së Polonisë mes lotësh e duartrokitjesh në ndeshjen e djeshme ndaj San Marinos, ku polakët ia dolën të fitojnë me rezultatin e thellë 5-0.

Gardiani kishte njoftuar tërheqjen nga kombëtarja që në verën e kaluar, megjithatë ndaj San Marinos u grumbullua për herë të fundit dhe u aktivizua si titullar, duke qëndruar në fushë për 57 minuta, aq sa edhe numri i ndeshjeve të tij me përfaqësuesen polake.

Më pas erdhi zëvendësimi me Majeckin, teksa duartrokitjet dhe përqafimet me shokët e skuadrës, përlotën jo pak gardianin 36-vjeçar, i cili tani do t’i përkushtohet karrierës në klube dhe nuk do të udhëtojë me Poloninë as për ndeshjen ndaj Shqipërisë të martën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco