LIVE/ Qytetarët tubim në mbështetje të liderit të opozitës Sali Berisha

Humbje turpëruese, Bolonja mund thellë Lazio-n në shtëpi

14:41, 03/10/2021

Bolonja (10, 8 pikë) dhe Lazio (6, 11 pikë) sfiduan njëri -tjetrin këtë të dielë në Stadio Renato Dall'Ara, në kuadër e javës së 7 -të të Serie A,

Në një seri prej tre ndeshjesh pa sukses, vendasit donin të ngrinin kokën kundër bardhekaltërve, të cilët mund të merrni n përkohësisht vendin e katërt nëse fitonin. Por në transfertë, lojtarët e Maurizio Sarri kanë përjetuar “ferrin”.me anë të

Pas golit të avantazhit të Barrow (minuta 14-të, 1-0), bolonjezët dyfishuan shifrat Theate (17, 2-0). Në pjesën e dytë, Lazio, pësoi edhe golin e tretë, realizuar nga  Hickey (68-të, 3-0). Ndëshkimi i Acerbit me karton të kuq (76) nuk ndihmoi dhe rezultati nuk ndryshoi. Me këtë fitore, Bolonja u ngjit në vendin e nëntë në renditje, ndërsa Lazio zbriti në vendin e shtatë.