Jurgen Klopp zgjedh ekipin më të mirë, nuk është Liverpuli

Jurgen Klopp zgjedh ekipin më të mirë, nuk është Liverpuli

17:13, 01/10/2021

Liverpooli është skuadra e vetme e pamposhtur e mbetur në “Premier Ligë” këtë sezon dhe është në krye të renditjes me 14 pikë, një pikë mbi kampionin në fuqi City.

Jurgen Klopp, nuk ka nguruar të shprehë haptazi vlerësimin për Manchester Cityn, duke e quajtur si skuadra më e mirë në Evropë.

“Ne jemi në formë të mirë, një moment i mirë, por kjo është ajo që duhet të jesh për të pasur një shans kundër tyre,” tha Klopp.

“Për mua ata janë ende ndoshta skuadra më e mirë në Evropë. Është një ekip i vështirë.

“Fundjavën e kaluar ata luajtën me Chelsean dhe të gjithë po flisnin se sa i mirë është Chelsea. Ata janë të mirë, vërtet të mirë, por City ishte qartë më mirë atë ditë.

“Për të fituar ndeshjen ne duhet të shënojmë gola, kështu që ajo që kemi bërë në javët e fundit është e dobishme sepse kemi besim në atë departament. Por ne duhet të mbrohemi në nivelin tonë absolut më të lartë për të qëndruar në lojë dhe për t’u siguruar që golat që shënojmë janë diferenca.”

“Të Kuqtë” humbën 4-1 në shtëpi nga City sezonin e kaluar dhe Klopp thotë se takimi i tyre i fundit do të jetë një “sfidë komplekse futbolli”.

“Manchester City është një skuadër e jashtëzakonshme futbolli,” tha ai.

“Ata humbën kundër PSG -së, unë e dija rezultatin vetëm pas ndeshjes me Porton dhe thashë se ata ndoshta do të kundërpërgjigjen.

“Por pas shikimit të lojës, ata nuk kanë nevojë. Manchester City luajti një lojë vërtet të mirë të cilën e humbi në tre ose katër situata, ku ata nuk i shfrytëzuan rastet e tyre dhe PSG shënoi.

“Kur mendoni për cilësinë e PSG dhe mënyrën se si dominoi Manchester City, kjo tregon shumë për cilësinë e tyre”, ka përfunduar tekniku gjerman.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco