Kombëtarja gjerman publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e tetorit, kthehen në grup...

Kombëtarja gjerman publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet e tetorit, kthehen në grup...

13:49, 01/10/2021

Është radha e Hansi Flick për të zbuluar listën e 23 lojtarëve gjermanë të thirrur për ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Kupën e Botës 2022.

Ish -trajneri i Bayern Munich ka thirrur dy lojtarë të rinj për këto sfida. Portieri i Barcelonës, ​​Marc-Andre ter Stegen dhe mbrojtësi i Borussia Monchengladbach, Matthias Ginter, të cilët humbën tre ndeshjet shtatorit, janë kthyer.

“Panzerat” grumbullohen në Hamburg të hënën në mbrëmje. Kryesuesit e Grupit J përballen me Rumaninë (3) më 8 tetor (20.45). Do të pasojë ndeshja në Shkup, më 11 tetor (20:45) kundër Maqedonisë së Veriut (4), të cilët arritën fitoren në tokën gjermane në ndeshjen e parë (1-2).

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco