FOTO/ Shtypi grek: Nëna e Pirro Dhimës vdiq në Himarën që e donte aq shumë

FOTO/ Shtypi grek: Nëna e Pirro Dhimës vdiq në Himarën që e donte aq shumë

13:31, 01/10/2021

Shtypi grek njoftoi sot se Eleftheria, nëna e kampionit të peshëngritjes, Pirro Dhimës, ndërroi jetë në moshën 75 -vjeçare nga një atak në zemër.

"Nëna e Pirro Dhimës vdiq në shtëpinë e saj në Himarën që ajo e donte aq shumë dhe nuk pushoi së vizituari edhe gjatë pandemisë së koronavirusit.

Pas humbjes së burrit të saj, Viktorit në vitin 2017, Pirro Dhima dhe vëllai i tij Odisea e çuan në Athinë, por ajo donte të kthehej në Himarë."/ar.sh/SYRI.NET

Image

 

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Skendua01/10/2021 15:39

Leber me origjine greKAR,..... Mortja per nje pension evrosh flene me mullixhiun

Shto koment

Denonco