PSG sheh Haaland si zëvendësuesin e Mbappe , sulmuesi norvegjez kërkon 50 milionë euro në vit plus...

PSG sheh Haaland si zëvendësuesin e Mbappe , sulmuesi norvegjez kërkon 50 milionë euro në vit plus...

13:14, 01/10/2021

Paris Saint-Germain synon të sigurojë shërbimet e Erling Haaland për të zëvendësuar Kylian Mbappe, i cili ia bëri të qartë drejtuesve se dëshiron të shkojë tek Real Madrid në fund të këtij sezoni.

Nëse talenti francez nuk pranon të rinovojë, Leonardo do të nis sulmin për të transferuar sulmuesin norvegjez, i cili në qershor ka të drejtën të largohet nga Borussia Dortmund kundrejt 75 milionë eurove.

A do të bëhet Haaland lojtari më i paguar në botë? Diçka që mund të ndodh, sepse kërkesa e familjes së tij dhe Mino Raiola - shkruan 'Gazzetta dello Sport' - është e paparë: 50 milionë euro neto në vit plus bonuset.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco