VIDEO/ 75-vjeçarja e gjetur pa jetë në Himarë, nëna e peshëngritësit Pirro Dhima

VIDEO/ 75-vjeçarja e gjetur pa jetë në Himarë, nëna e peshëngritësit Pirro Dhima

09:30, 01/10/2021

Policia e Shtetit ka konfirmuar se zonja e gjetur e vdekur në Himarë në shtëpinë e saj sot, është Lefteria Dhima, nëna e peshngritësit shqiptar, kampion të Greqisë Pirro Dhima.

Lefteria Dhima,75 vjeç, dyshohet se ka pësuar vdekje natyrale për shkak të një arresti kardiak 3 ose 4 ditë më parë. Ajo u gjet pa jetë pranë kazanëve të rakisë.

Policia tha se “Më datë 30.09.2021,  në Himarë, është gjetur e vdekur pa shenja dhune, shtetasja L. Dh.,  75 vjeçe, dyshohet vdekje natyrale, si pasojë e arrestit kardiak. Materialet iu referuan prokurorisë, për veprime të mëtejshme.”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco