Lajmi i fundit

LIVE-SYRI TV/ Adi Krasta në 'A Show'

Tatuazh kriminelin e luftës, UEFA penalizon lojtarin serbo-boshnjak

Tatuazh kriminelin e luftës, UEFA penalizon lojtarin serbo-boshnjak

09:21, 01/10/2021

Futbollisti me prejardhje serbo-boshnjake, Ognjen Vranjes është penalizuar nga UEFA për tatuazhin e tij në dorë.

Lojtari kishte bërë dy vite më parë tatu fytyrën e kriminelit serb, Momcilo Cujic, dhe për këtë ai ishte përjashtuar edhe nga Kombëtarja e Bosnjës.

Aktualisht, Vranjes luan në skuadrën greke AEK dhe tatuazhin që ka bërë kriminelin e Luftës së Dytë Botërore e ka në krahë, ku duket haptazi.

UEFA i ka dërguar një paralajmërim boshnjakut, se me atë tatuazh nuk mund të luaj në garat evropiane.

Krimineli, Cujic me grupet e tij çetnike kishte kryer maskara të mëdha në Kroaci dhe Bosnje e Hercegovinë në fund të vitit 1942 dhe në fillim të vitit 1943.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco