Lajmi i fundit

Kryetari i PD Sali Berisha, bashkëbisedim live me qytetarët në rrjetin social Facebook

Mancini publikon listën për Ligën e Kombeve, ja emrat e lënë jashtë nga trajneri i Italisë

Mancini publikon listën për Ligën e Kombeve, ja emrat e lënë jashtë nga trajneri i Italisë

09:20, 01/10/2021

Roberto Mancini ka publikuar listën e 23 lojtarëve të thirrur për Ligën e Kombeve që do të mbahet nga data 6 deri në 10 tetor.

Trajneri i Italisë ka vendosur të thërrasë 22 nga 26 kampionët që fituan Europianin. Mungojnë në listë emra si Moise Kean dhe Andrea Belotti, ky i fundit i pranishëm në grupin e Euro 2020, por që po lufton me një problem në kyçin e këmbës. Ndërsa në kombëtare rikthehet Lorenzo Pellegrini.

Lista e Italisë

Portierët: Gianluigi Donnarumma (PSG), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Genoa)

Mbrojtësit: Francesco Acerbi (Lazio), Alessandro Bastoni (Inter), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Giovanni Di Lorenzo (Napoli), Emerson Palmieri (OL), Rafael Toloi (Atalanta)

Mesfushorët: Nicolo Barella (Inter), Bryan Cristante (Roma), Jorginho (Chelsea), Manuel Locatelli (Juventus), Lorenzo Pellegrini (Roma), Matteo Pessina (Atalanta), Marco Verratti (PSG)

Sulmuesit: Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio), Lorenzo Insigne (Napoli), Giacomo Raspadori (Sassuolo)

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco