FOTO/ UEFA shpall lojtarin më të mirë të Shakhtar-Inter

FOTO/ UEFA shpall lojtarin më të mirë të Shakhtar-Inter

21:24, 28/09/2021

Shakhtar dhe Inter u ndanë në ‘paqe’ në takimin që përfundoi pa gola pak më herët.

Dy skuadrat ishin mjaftë të mira që nga minuta e parë, por u mungoi finalizimi.

Më i miri në këtë takim doli të jetë qendërmbrojtësi i Interit, Milan Skriniar që u shpëtoi portën disa herë “Neurazzurëve”.

Kështu, UEFA e ka shpallur lojtari i ndeshjes, derisa ia kanë dhuruar edhe çmimin që i jepet gjithmonë lojtarit më të vlerësuar.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco