Chelsea planifikon ‘Mega operacioni’, 220 milionë euro për dy lojtarë të Juventusit

Chelsea planifikon ‘Mega operacioni’, 220 milionë euro për dy lojtarë të Juventusit

21:03, 27/09/2021

Pas përpjekjes së dështuar në verë për të nënshkruar me mbrojtësin e Sevillas, Jules Kondé (22), Chelsea tani po planifikon mega -transferimin e ardhshëm. Sipas gazetës spanjolle "AS", Matthijs de Ligt (22) nga Juventus Torino duhet të jetë objekt dëshire. Sipas raportit, Chelsea është gati të shpenzojë 120 milionë euro për holandezin. Agjenti i tij Mino Raiola (53) kohët e fundit njoftoi: "Kujdes, sepse de Ligt gjithashtu mund të largohet nga Juventusi në fund të këtij sezoni. Kështu funksionon tregu. ”Në vitin 2019 ai u transferua nga Ajax Amsterdam në Torino për 85.5 milionë euro. Kontrata e tij zgjat deri në vitin 2024.

Federico Chiesa (23) ishte një nga garantuesit e përrallës italiane EM. Në Juventus Turin, nga ana tjetër, ai nuk është vërtet i lumtur akoma. Juve aktualisht është vetëm në mes të Serie A dhe për këtë arsye do të humbasë gradat ndërkombëtare. Nuk është çudi që disa klube tashmë po gërmojnë në anësorin. Siç raportohet nga mediat italiane, Chelsea dhe Liverpool në veçanti janë shumë të interesuar për Chiesa. Sipas raportit, Chelsea madje është gati të bëjë 100 milionë euro për të. Kjo i përshtatet: Chiesa zyrtarisht i huazohet Juventusit nga Fiorentina deri në fund të sezonit. Një detyrim për blerje të ankoruar (40 milionë) duhet të hyjë në fuqi vetëm nëse Juve duhet të hyjë në 4 vendet e para.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco