Prag ndeshje në fundjavë, ja si Guardiola shprehet për Messin

Prag ndeshje në fundjavë, ja si Guardiola shprehet për Messin

18:19, 27/09/2021

Manchester City dhe PSG do të përballen në Champions në mesjavë për Grupin A.

Në prag të përballjes Guardiola ka folur dhe për Leo Messin.

“Ishte një surprizë për të gjithë. Të gjithë tani e pranojnë”, u shpreh Guardiola.

“Shumë kohë më parë, nuk mund ta imagjinonit, por ndodhi. Vetë jeta, ju kurrë nuk e dini se çfarë ndodh. Ajo që është e rëndësishme është se ai do të jetë i lumtur atje në Paris”, shtoi spanjolli.

“Ky lloj lojtari flet vetë në fushë. Nuk kam pse të shtoj asgjë. Ne jemi me fat që e shohim atë për 15 vjet. Nuk kam pse të flas për të ose ta përshkruaj atë. Shpresoj se ai do të luajë nesër në dobi të lojës”, përfundoi spanjolli

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco