Arsenal nuk di të ndalet, lumë golash në pjesën e parë

Arsenal nuk di të ndalet, lumë golash në pjesën e parë

18:24, 26/09/2021

“Topçinjtë” janë në epërsi me rezultat bindës 3 – 0.

Emil Smith Roëe pas një asistimi të Bukayo Saka zhbllokoi rezultatin (12′).

Ndërsa, qendërsulmuesi Pierre-Emerick Aubameyang dyfishoi epërsinë (27′).

Kurse, pas shtatë minutave, Saka dribloi mes disa lojtarëve dhe realizoi për 3 – 0.

Në këtë pjesë, Granit Xhaka ishte i mahnitshëm duke ndihmuar në ndërtimin e kundëraksionëve.

Ndërkohë, Tottenham nuk kishte ndonjë rast shumë të rrezikshëm.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco