Formacione zyrtare/Arsenal-Tottenham, ja si rreshtohen ekipet në derbin londinez

Formacione zyrtare/Arsenal-Tottenham, ja si rreshtohen ekipet në derbin londinez

16:48, 26/09/2021

Sonte do zhvillohet derbi londinez, mes dy rivalëve lokal Arsenal dhe Tottenham.

Dy skuadrat janë në formë të mirë dhe duan vetëm pikët e plota.

Ylli shqiptar Granit Xhaka që mungoi në dy ndeshjet e fundit shkaku i suspendimit në këtë takim është nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Ramsdale; Tomiyasu, Ëhite, Gabriel, Tierney; Partey, Xhaka, Saka; Odegaard, Smith Roëe, Aubameyang.

Tottenham: Lloris; Tanganga, Dier, Sanchez, Reguilon; Hojbjerg, Dele, Ndombele; Lucas, Son, Kane

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco