Prindërit e Florianit prekin me urimin për kampionin e botës:Urime shpirti i mamit...

Prindërit e Florianit prekin me urimin për kampionin e botës:Urime shpirti i mamit...

16:20, 26/09/2021

Florian Markut,i bëri krenar të gjithë në duelin e djeshëm ndaj ukrainasit , Maksim Prodan, duke triumfuar ndaj kundërshtarit.

Marku mori titullin e kampionit të botës në IBF, pas 10-të raundesh.

Ata që kanë gëzuar më shumë për këtë triumf, janë padyshim prindërit dhe të afërmit e Markut. Ka qenë nëna e Florianit, Leda Marku, që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare ka uruar djalin e saj për suksesin historik duke shkruar: “Urime shpirti i mamit”.Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco