VIDEO/ Ky gol po bën xhiron e rrjetit, realizohet direkt nga goditja e këndit

VIDEO/ Ky gol po bën xhiron e rrjetit, realizohet direkt nga goditja e këndit

16:16, 26/09/2021

Një supergol nga goditja e këndit u regjistrua në elitën e futbollit holandez, në përballjen mes Viteses dhe Fortuna Sitard, e cila përfundoi në barazim 1-1.

Në minutën e 3-të të sfidës, sulmuesi Mats Seutjens, i skuadrës mike, i shtang të gjithë me perlën e tij nga goditja e këndit, teksa e dërgoi topin drejte në trekëndëshin e portierin kundërshtar.

Një gol spektakolar dhe i rrallë, që është duke bërë së fundmi, xhiron e rrjetit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco