Çmenduri/ Përfundon gara për çmimin e Madh të Rusisë, Hamilton arrin fitoren jubilare

Çmenduri/ Përfundon gara për çmimin e Madh të Rusisë, Hamilton arrin fitoren jubilare

16:01, 26/09/2021

Një garë e çmendur sërisht në këtë sezon në Formula 1.

Lewis Hamilton, i ndihmuar dhe nga gabimi i Norris për mos të hyrë në bokse, ka arritur fitoren jubilare të 100. I vetmi pilot që ka bërë diçka të tillë, një rekord i jashtezakonshëm nga britaniku.

Verstappen i nisur nga vendi i fundit kishte detyren që të limitonte dëmët arrin ta mbylli garën në vendin e dytë edhe pse humb vendin e pare në renditje.

Carlos Sainz i nisur në vendin e dytë arrin të marri një vend të tretë pas një starti fantastik por që Ferrari i tij nuk mund ti jepte fuqinë e duhur për fitoren.

Renditja e 10 piloteve te pare:

1. Hamilton

2. Verstappen

3. Sainz

4. Ricciardo

5. Bottas

6. Alonso

7. Norris

8. Raikkonen

9. Perez

10. Russell

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco