VIDEO/ Nuk patët mundësi ta shihnit? Ja përmbledhja e duelit mes Florian Markut dhe Maxim Prodan

VIDEO/ Nuk patët mundësi ta shihnit? Ja përmbledhja e duelit mes Florian Markut dhe Maxim Prodan

11:41, 26/09/2021

Florian Marku ka arritur që të fitojë duelin me Maxim Prodan. Një triumf që e kurorëzoi kampion bote në kategorinë e peshave velter në IBF.

Marku ishte dominues ndaj rivalit ukrainas, e për më tepër arriti të shmangej shumë herë me mjeshtëri nga gjuajtjet e Prodan.

Më poshtë edhe përmbledhja e ndeshjes në stadiumin e Tottenham Hotspur, aty ku edhe një kampion si Anthony Joshua dorëzoi titullin e kampionit të padiskutueshëm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco