Messi mori me qira një shtëpi në Paris për 20,000 euro në muaj, sulmuesit iu desh të hiqte dorë nga kërkesa kryesore

Messi mori me qira një shtëpi në Paris për 20,000 euro në muaj, sulmuesit iu desh të hiqte dorë nga kërkesa kryesore

09:45, 25/09/2021

Me të mbërritur në Paris, Lionel Messi u vendos në një hotel dhe pak ditë më parë sulmuesi argjentinas më në fund gjeti shtëpinë e re.

Është një shtëpi me madhësi 300 metra katrorë dhe për të cilën Messi do të paguajë 20,000 euro në muaj, që nuk është shumë në krahasim me të ardhurat e larta që ai përfiton.

Por interesante është se Messi-t iu desh të hiqte dorë nga një kërkesë kryesore që kishte për shtëpinë e re.

Image

Kështu, gruaja e tij Antonela dhe Lionel po kërkonin një shtëpi me një pishinë të brendshme, por në fund atyre iu desh të hiqnin dorë.

Shtëpia e re e një prej futbollistëve më të mirë në botë ndodhet në një pjesë elitare të Parisit të quajtur Neully-sur-Seine, shkruan RMC Sport .

Messi nënshkroi të mërkurën kontratë për të marrë me qira shtëpinë, e cila ndodhet në pjesën perëndimore të Parisit, ku jetojnë disa nga shokët e tij të skuadrës tek PSG.

Është një ndërtesë dy katërshe me katër dhoma gjumi dhe një kopsht të vogël.

Messi, pasi u transferua nga Barcelona tek PSG, jetoi në Hotel Royal Monceau.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco