Telashe për Edi Rejan, mesfushori i Kombëtares një muaj jashtë

Telashe për Edi Rejan, mesfushori i Kombëtares një muaj jashtë

09:22, 25/09/2021

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka marrë një lajm të keq para ndeshjeve për kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022” .

Mesfushori kuqezi, Keidi Bare, i cili është një nga futbollistët më në formë dhe më të qëndrueshëm të kuqezinjve, do të mungojë për rreth 1 muaj pas dëmtimit të pësuar në kofshën e djathtë në ndeshjen mes Espanjol dhe Alaves.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi katalan, të cilët bënë të ditur dhe shkallën e dëmtimit.  Një lajm jo i mirë për ekipin përfaqësues i cili duhet të bëjë pa fierakun në dy ndeshjet e tetorit.

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco