Lajmi i fundit

Pistat e hetimit: Nga hakmarrja deri te konfliktet e të ‘fortëve’, gjenden dy armë zjarri në makinën e autorëve

VIDEO/ Dhuna pushton kampionatin Francez, përleshje masive mes tifozëve në ndeshjen Marseille-Angers

VIDEO/ Dhuna pushton kampionatin Francez, përleshje masive mes tifozëve në ndeshjen Marseille-Angers

10:29, 23/09/2021

Futbolli francez është tronditur nga dhuna, teksa tifozët e Marseille dhe Angers u përleshën në fushë pas ndeshjes të së mërkurës mbrëma.

Tifozët Marsejës në Stade Raymond Kopa thyen një kordon sigurie dhe u futën në fushë pas një barazimi pa gola ndërsa drejtuesit nuk arritën ta frenojnë situatën.

Flakadanë dhe fishekzjarre ishin hedhur midis dy grupeve të tifozëve gjatë lojës dhe pajisjet në stadium u dëmtuan ndërsa tifozët u derdhën në fushë.

RMC Sport raportoi se Marseille kishte shprehur shqetësimet për lehtësinë me të cilën tifozët e tyre mund të hynin në fushë në një raport sigurie para ndeshjes. 

Problemet e dhunë po bëhen një çështje në rritje për autoritetet franceze të futbollit pas një serie incidentesh të profilit të lartë në pjesën e hershme të sezonit të Ligue 1.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco