Stefano Pioli: Nëse kombinojmë... ne mund të shkojmë larg

Stefano Pioli: Nëse kombinojmë... ne mund të shkojmë larg

10:32, 23/09/2021

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli beson se skuadra e tij mund të shkojë aq larg sa të dëshirojë, përderisa të ketë qëndrimin dhe vendosmërinë e duhur.

Pioli foli për Milan TV pas ndeshjes së mbrëmshme kundër Venezia, gjatë së cilës skuadra e tij u mundua për mbi 65 minuta para se të dilte përfundimisht nga bllokimi përmes Brahim Diaz, para se Theo Hernandez të mbyllte lojën 12 minuta nga koha.

Ishte larg një shfaqje të cilësisë së mirë, por Rossonerët qëndruan atje, mbetën të përbërë dhe shfrytëzuan shansin e madh që u paraqit.

Më poshtë janë komentet e Piolit, siç transmetohen nga MilanNews.

“Ne luajtëm një lojë serioze dhe të vendosur. Kishte një mungesë të vogël të cilësisë në pjesën e parë. Nëse nuk i prishni këto lojëra, bëhet e vështirë, por unë jam i kënaqur me performancën. Turma na ndihmoi shumë dhe ne ishim të durueshëm, "tha ai.

"Ju duhet t'i përshtatni të dy qëndrimet me cilësinë e ekipit. Kështu që ju mund të shkoni larg. Kushdo që është më shumë një ekip nga fillimi në fund ka më shumë shanse për të fituar. Nëse kombinojmë cilësinë, mund të shkojmë larg.

Për lëvizjen e lojtarëve sulmues: "Unë mendoj se faza jonë mbrojtëse varet shumë nga puna e lojtarëve të parë. Ne shpenzojmë shumë, por kemi një disponueshmëri të madhe dhe kjo na jep një avantazh. Duhet të vazhdojmë kështu ” tha trajneri në daljen e tij.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco