Lajmi i fundit

Pistat e hetimit: Nga hakmarrja deri te konfliktet e të ‘fortëve’, gjenden dy armë zjarri në makinën e autorëve

Reali merr kreun e ‘La Liga’, Benzema dhe Asensio dhurojnë spektakël

Reali merr kreun e ‘La Liga’, Benzema dhe Asensio dhurojnë spektakël

08:47, 23/09/2021

Real Madrid dhuroi një lojë mjaft të bukur duke marrë një fitore të thellë 6-1 kundër Majorkës.

Asensio shkëlqeu me një tregolësh në këtë sfidë, ndërsa golat e tjerë u realizuan nga Benzema dy herë dhe Isko.

Një fitore me argëtim për Realin që ngjitet në krye të La Liga-s në kuotën e 16 pikëve, ku ndjekin kampionët në fuqi të Atletikos me dy pikë më pak.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco