Lajmi i fundit

‘30 qershori’/ Rikthehet çështja nĂ« GjykatĂ«n Kushtetuese

Forma e dobët e Juves, Allegri ia faturon lojtarëve

Forma e dobët e Juves, Allegri ia faturon lojtarëve

20:48, 21/09/2021

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ishte jashtëzakonisht i pakënaqur pas barazimit 1-1 të skuadrës së tij të dielën, dhe tani është shfaqur një video pas lojës që tregon trajnerin e Zonjës së Vjetër duke sharë lojtarët pas bilbilit të gjyqtarit të fundit.

Juventus është në pozitën katastrofale të 18 -të në tabelë pas katër raundeve, dhe Zonja e Vjetër nuk e ka fituar ende këtë sezon, por ka dy barazime dhe dy humbje.

Juventus dhe Milan barazuan në një ndeshje modeste në Torino

Edhe pse kishin epërsinë kundër Milanit deri në minutën e 76 -të, në fund nuk arritën të fitonin dhe për këtë arsye tifozët e  klubit bardhezi janë jashtëzakonisht të zemëruar me drejtuesit, por edhe lojtarët dhe anëtarët e stafit profesional.

Një video është shfaqur gjithashtu në internet që tregon se trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ishte jashtëzakonisht i pakënaqur me faktin se lojtarët e tij mbetën pa fitore në fund, madje i mallkoi sipas asaj që mund të dëgjohet.

" Q*ia r**t, doni t luani për Juventusin, ju!" tha Alegri.

Ai nuk ishte më pak kritik në konferencën për shtyp, por këtë herë zgjodhi fjalët e tij.

"Nëse nuk e kuptoni se duhet t'i vendosni problemet tuaja personale në plan të dytë kur jeni në fushë dhe të luani dhe mbrojtës edhe pse jeni sulmues, atëherë nuk do të jetë mirë, nuk do të ketë rezultate reale. Unë e di që të gjithëve u pëlqen të flasin për taktikat, por kur 15 minuta para fundit ju jeni avantazh, dhe deri atëherë praktikisht nuk e lejoni kundërshtarin të godasë portën, skuadra që është në fushë në at moment është e parëndësishëm. Nëse e humbni organizimin, nuk duhet të humbni qasjen dhe vendosmërinë. Nëse kjo vazhdon, ne vështirë se do e fitojmë titullin ", tha Allegri.

Juvenus do të luajë ndeshjen tjetër kundër Spezia jashtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

BĂ«je LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco