Si në përralla/ Messi zgjedh të jetojë në një kështjellë të shekullit 19-të

Si në përralla/ Messi zgjedh të jetojë në një kështjellë të shekullit 19-të

10:15, 21/09/2021

Mediat britanike kanë zbuluar se ylli argjentians Lionel Messi ka zgjedhur një kështjellë historike në Paris për t’u transeruar me familjen e tij.

Gazeta ‘The Sun’ shkruan se Messi po shqyrton marrjen me qira të kështjellës i cili njihet me emrin ''Pink Palace”  që u ndërtua në1899.

Sipërfaqja e kështjellës është 2000 metra katrorë dhe përmban 30 dhoma së bashku me një pishinë shtëpie luksoze, një kinema dhe një sallë sportive.

I vetemi personazh i njohur që ka qëndruar në këtë kështjellë është ish -Presidenti Francez Charles de Gaulle, i cili qëndroi atje për 3 ditë në 1940 gjatë Luftës së Dytë Botërore.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco