Fillimet e kundërta të Ronaldos dhe Messit: Një kthim në ëndërr dhe një tranzicion i ri i pakëndshëm

Fillimet e kundërta të Ronaldos dhe Messit: Një kthim në ëndërr dhe një tranzicion i ri i pakëndshëm

18:19, 20/09/2021

Cristiano Ronaldo ka goditur tokën duke u kthyer në Manchester United, por Lionel Messi ende po përshtatet me mjedisin e tij të ri në Paris Saint-Germain.

Heroi i ri i Manchester United ka shënuar katër gola në tre ndeshje, por argjentinasi ka një shifër të frustruar te PSG pasi nuk ka shënuar në tre ndeshje duke mos treguar shenja të shkëlqimit të tij të zakonshëm.

Efekti i Ronaldos në Manchester United

“Ronaldo ndjen momentet e mëdha dhe është i pamëshirshëm. Ai është unik, ka ngritur ekipin dhe të gjithë rreth nesh, "tha Ole Gunnar Solskjaer për Cristiano Ronaldon në BBC Sport.

Pasi shënoi një gol në debutimin e tij kundër Newcastle , Ronaldo ka kaluar në rrjetë kundër BSC Young Boys dhe West Ham .

Në çdo lojë ku ai ka luajtur, Ronaldo ka lënë gjurmët e tij në lojë dhe ka qenë një lojtar me ndikim për ata përreth tij.

Tifozët dhe lojtarët kanë krijuar një atmosferë në të cilën Ronaldo mund të lulëzojë.

 

Lionel Messi i humbur në PSG

Që nga nënshkrimi nga Barcelona, Lionel Messi nuk ka ndikuar te PSG në mënyrën që do të kishte dashur.

Trajneri Mauricio Pochettino e goditi bashkatdhetarin e tij në 75 ′ kundër Lyon të Dielën, 19 Shtator, me nivelin e anëve dhe lojtari dukej dukshëm i mërzitur.

Kjo është pamja më e fundit e Messit që duket i shqetësuar te PSG. Kur krahasohet me lumturinë dhe suksesin e Cristiano Ronaldos në Manchester United, kjo tregon suksesin e ndryshëm të dy prej lojtarëve më të mëdhenj në lojë në klubin e tyre të ri.

Ndoshta PSG mund të mësojë nga bashkimi në Manchester United, lojtarët dhe tifozët e të cilit mblidhen rreth Ronaldos për të siguruar një platformë që ai të ketë sukses.

Në vend të kësaj, individualiteti në PSG duket se po e pengon Messin të bëjë një ndikim si ai i Nr.7 i Manchester United.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco