Ku do të luajnë Kylian Mbappe, Harry Kane, Erling Haaland, Paul Pogba në 2022?

Ku do të luajnë Kylian Mbappe, Harry Kane, Erling Haaland, Paul Pogba në 2022?

16:17, 20/09/2021

Ndërsa dritarja e transferimit të verës 2021 ishte plot emocione dhe intriga pasi klubet kryesore shpenzuan shumë, ajo i la disa lojtarë yje duke pritur për lëvizjen e tyre.

Real Madridi i bëri një ofertë me vlerë 200 milionë euro Paris Saint-Germain për të nënshkruar me Kylian Mbappe, pavarësisht se kontrata e tij përfundonte në 2022, por nuk mori asnjë përgjigje .

Mbappe do të ketë një turne lamtumire në Ligue 1 këtë sezon para se të realizojë ëndrrën e tij për të luajtur për Real Madridin. Duke lënë një dëmtim të rëndë, Mbappe është rrugës për në Santiago Bernabeu.

Harry Kane i Tottenham e bëri të qartë se donte të largohej nga klubi, por kalimi i tij prej 175 milionë eurosh në Man City nuk u materializua pasi Spurs refuzoi të negocionte një tarifë më të ulët. Sulmuesi anglez bëri një pikë në deklaratën e tij për të thënë se ai do të "qëndrojë në Tottenham këtë verë", gjë që sugjeron se ai mund të jetë i hapur për një largim në të ardhmen.

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland është ai që dëshiron çdo klub, dhe 21-vjeçari do të jetë në dispozicion për rreth 75 milionë euro për shkak të një klauzole lirimi që hyn në fuqi në vitin 2022, ndërsa ka disa emra të mëdhenj gati të largohen nga klubet e tyre. Bayern Munich mund të shkojë për Haaland, me drejtorin sportiv Hasan Salihamidzic që tha kohët e fundit se klubi do të ishte "amator" nëse ata nuk do të shikonin një lëvizje të mundshme për sulmuesin e Borussia Dortmund.

Pogba do të jetë një agjent i lirë në verën e vitit 2022 nëse ai nuk e zgjat kontratën e tij me United, gjë që duket e pamundur. Kështu ose do ta lënë atë të largohet në janar kur ata ende mund të kërkojnë një tarifë, ose ai do të bashkohet me Real Madridin (që është ëndrra e tij gjithashtu) falas.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco