VIDEO/ Merr fund agonia, u deshën 5 vjet që De Gea të presë një penallti

VIDEO/ Merr fund agonia, u deshën 5 vjet që De Gea të presë një penallti

14:28, 20/09/2021

David de Gea priti penalltinë e parë që prej 23 prillit 2016 (kundër Lukakut). Dhe pas 40 golave radhazi që ka pësuar nga pika e bardhë në karrierën e tij prej atij momenti, vjen një pritje që vlen 2 pikë ndaj Nobëlit në 95’.

“Që në momentin që Shou preku topin me dorë nuk kisha dyshime. Ishte penallti. Ishte penallti në minutën e fundit dhe e prita. Janë tri pikë kaq shumë të rëndësishme për skuadrën. Në kokën time në atë moment ishte vetëm ‘prite topin’.

Mendoja se do të godiste Rajs, por pastaj pash të merrte topin edhe Nobël. Ishte me të vërtetë një ndeshje e fortë, të dyja skuadrat patën raste dhe sërish një gol i shkëlqyer nga Xhesi”, tha portieri spanjoll

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco