Pochettino shpjegon arsyet pse e zëvendësoi Messin

Pochettino shpjegon arsyet pse e zëvendësoi Messin

13:31, 20/09/2021

Mauricio Pochettino vendosi për ta larguar Lionel Messin në minutën e 75-të në ndeshjen e  Paris Saint-Germain ndaj Lyon .

Në atë pikë, PSG po barazonte 1-1 me rivalët e tyre vendas, duke e bërë të çuditshme që ata të hiqnin dorë nga nënshkrimi i tyre veror.

Pas ndeshjes, Pochettino shpjegoi pse ai dhe stafi i tij trajnues e morën atë vendim.

"Ne morëm vendimin për ta larguar Messin për shkak të një dëmtimi të mundshëm në të ardhmen," tha ai.

"Ne kemi ndeshje të rëndësishme që vijnë dhe duhet ta mbrojmë atë.

"Këto janë vendime të marra për ekipin dhe të gjithë e dinë që ne kemi shumë lojtarë të mëdhenj. Ne duhet t'i marrim këto vendime.

"Ndonjëherë ato mund të shihen në mënyrë të favorshme, ndonjëherë pak më pak."

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco