Lajmi i fundit

Berisha njofton takimin e radhës me demokratët: 'Foltorja' të martën në qytetin e Kavajës!

Zbulohet paga marramendëse e Leo Messi-t tek PSG

Zbulohet paga marramendëse e Leo Messi-t tek PSG

10:49, 18/09/2021

110 milion në tre vjet. Titulli me të cilin hapet “L'Equipe” ka të bëjë pikërisht me pagën e Leo Messit tek Paris Saint Germain.

Gazeta zbulon kushtet e pagës së kontratës që lidh argjentinasin me klubin parizian deri në vitin 2024.

Brenda ka shumë shpërblime individuale dhe ekipore,dhe  nëse Messi qëndron deri në fund të kontratës, do të arrij shifrën rekord dhe maksimale prej 110 milionë euro neto: 30 këtë sezon, 40 të dytin dhe 40 milionë të tjerë për të tretin (sezoni opsional).

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco