Perez harron Pogban, hedh sytë nga Barela

Perez harron Pogban, hedh sytë nga Barela

21:14, 17/09/2021

24-vjeçari po vlerësohet si një nga mesfushorët më të mirë në Evropë që nga sezoni i kaluar, duke qenë një pjesë vendimtare brenda Inter Milan, i cili ishte kampion i Serie A pas më shumë se 10 vitesh dhe një titullar në ekipin italian që fitoi Kampionatin Evropian veren e kaluar.

Një futbollist vendimtar me cilësitë për të qenë një nga mesfushorët më dominues në botë në dekadën e ardhshme.

Ndeshja e tij kundër Real Madridit ishte vetëm një demonstrim i të gjithë talentit të tij dhe se ai është në një pozicion që të përballet me më të mirët në botë në pozicionin e tij.

Italiani është një talent diferencial dhe ai është i destinuar të bëjë hapin drejt një ekipi kandidat për të fituar Ligën e Kampionëv dhe Real Madrid është një nga ekipet që ka nevojë për mesfushorë të profilit të tyre për të rinovuar një zonë ku janë afër humbjes së Luka Modric dhe Toni Kroos, të cilët po jetojnë vitet e fundit në elitë, raporton Fichajes.

Florentino Perez po e konsideronte blerjen Paul Pogbas, megjithatë ai tani është i prirur më shumë për mesfushorin italian duke e parë si të ardhme më të madhe tek ekipi madrilen, me lojtarët e tjerë me perspektivë si Camavinga, Rodrygo, Vinicius e të tjerë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco