VIDEO/ Shikoni pritjen e ashpër të tifozëve të Atletico Madrid për të kthyerin Griezmann

08:42, 16/09/2021

Tifozët e Atletico Madrid e pritën ashpër sulmuesin francez Antoine Griezmann në ndeshjen e tij të parë në shtëpi pas kthimit nga Barcelona, ​​duke ia bërë të qartë lojtarit dikur më të mirë të këtij klubi se ata nuk e kanë falur ende për largimin në vitin 2019.

Ndeshja e mbrëmshme e Griezmann në Ligën e Kampionëve kundër Portos nuk ishte e para që pas kthimit te Atletico Madrid, pasi ai luajti kundër Espanyol në La Liga, por ishte ndeshja e parë në shtëpi dhe menjëherë mori një sinjal të qartë nga tifozët se cili është mendimi i tyre aktual për të.

Kështu, sulmuesi francez hyri në lojë në minutën e 56 -të në vend të Joao Felix, dhe kur doli në fushë, tifozët vendas në stadiumin Wanda Metropolitano e përshëndetën me fishkëllima, gjë që tregohet qartë nga videot që vijnë nga ndeshja.

Në pak më shumë se 30 minuta në fushë, Griezmann nuk arriti të bëjë asgjë ose të ndihmojë shokët e tij të skuadrës për të fituar kundër Portos, dhe rezultati përfundimtar ishte 0: 0.

Ju kujtojmë se Griezmann papritmas u kthye në Atletico Madrid në huazim në minutat e fundit të merkatos së verës dhe ky klub mund ta blej kartonin e tij verën e ardhshme për vetëm 40 milionë euro, që është 80 milionë euro më pak se sa Barcelona pagoi në 2019.

Atletico Madrid do të luajë ndeshjen tjetër në Ligën e Kampionëve kundër Milanit, ndërsa më pas do të luajë kundër Liverpoolit.